AKPliler Adalet Yürüyüşüne Düşmanlığı Kamp yerine Hayvan Pisliği Dökmeye Kadar Taşıdılar.!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonrası başlatılan Adalet Yürüyüşü 13. gününü geride bıraktı. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler bu gece Düzce kent merkezinde kamp kurdu. AKP'li Belediye kamp yanındaki yola hayvan gübresi döktü.
Adalet Yürüyüşüne Seviyesiz Tepki
Düzce'nin merkezinde Kılıçdaroğlu'nun kamp kurduğu alanın hemen yanındaki yola kamyonla hayvan gübresi döküldü. BirGün gazetesi muhabiri Uğur Şahin görgü tanıklarının kamp alanının yanına dökülen gübrenin belediye tarafından döküldüğünü söylediğini bildirdi.. Hayvan gübresinden etrafa yayılan kötü kokunun kamptakileri etkilediği bildirildi.
"Provoke edilmek isteniyor, boyun eğmeyeceğiz"
Olayın ardından CHP'li vekiller basına açıklama yaparak tepkilerini dile getirdi. CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 'Provoke edilmek isteniyor, boyun eğmeyeceğiz. Sabah yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bu siyasi bir anlayışın göstergesidir. Küfürler edildi yürüyüşümüzde, sadece alkışladık. Provakasyonlar cevap vermeyeceğiz. Ancak bu ahlaki değildir. Bu eylem toplumu germeye yöneliktir." dedi.
"Bugün bu pisliği dökenlerin de adalete ihtiyacı olacaktır"
Gülay Yedekçi ise, "Yürüyüşümüz kutsaldır. Adaletli bir yaşamak isteyenlerin yürüyüşüdür. Bugün bu pisliği dökenlerin de adalete ihtiyacı olacaktır. Burada kamp yapanlar kilometrelerce yol yürüdü böyle bir muameleye maruz kaldılar. Bu olay bir anlayışın göstergesidir. Kınıyoruz." dedi.

RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.