Barış Anneleri Adalet Yürüyüşü’nde: Bir yerde zulüm varsa tüm halklara yayılır..!

İstanbul Barış Anneleri Meclisi üyeleri beyaz tülbentleriyle 12 gündür süren Adalet Yürüyüşü'ne katıldı. Yıllardır yaz kış demeden sürekli meydanlarda adalet talep eden anneler, bu kez yürüyüşte adalet taleplerini haykırdı.
Mardin'in Derik ilçesine bağlı Çelik köyünün 1993 yılında yakılmasının ardından İstanbul'a göç etmek zorunda kalan Barış Annelerinden Perihan Akbulut, barışı aradığını söyleyerek, yıllardır adalet istediklerini kaydetti.
"Gerçek adalet isteyen herkesin yanındayız" diyen Akbulut, adalet olmadan barış olmayacağını söyledi. Akbulut, "Adalet olmadığı için cezaevleri çocuklarımızla doldu. Mezarlar çocuklarımızın bedeniyle doldu. İrademiz olan milletvekilleri tutuklandı. Adalet olursa bu ülke kurtulur. İmralı için de adalet lazım. 40 milyonun iradesidir. Adalet olsaydı Sayın Öcalan bugün İmralı'da olmazdı" dedi.
Akbulut, Türkiye halklarını hepsinin adalete sahip çıkması gerektiğini söyledi. Akbulut, "Gezi'de nasıl birlik olunduysa burada da birlik olunmalı. Biz İstanbul'dan nasıl buraya gelip bu kervana dahil olduysak, herkes de gelip katılmalı" dedi.
Bitlis'in Hizan ilçesinde 1994 yılında köylerinin yakılması üzerine İstanbul'a göç etmek zorunda kalan Barış Annesi Revşan Dünar ise, "Adaleti arıyoruz" diyerek yürüyüşe katıldıklarını ancak Adalet Yürüyüşü'nün bu haliyle eksik olduğunu söyledi. Sadece Enis Berberoğlu'nun tutuklu olmadığını dile getiren Dünar, HDP milletvekillerinin tutukluluğuna da dikkat çekti. Dünar, Adalet Yürüyüşü'nün Maltepe Cezaevi'nde değil Silivri ve Edirne cezaevlerine kadar sürmesi gerektiğinin altını çizdi.

RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.