Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘OHAL’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbe girişiminden bu yana mevcut bulunan OHAL yetkileri sadece terör örgütlerine karşı uygulanmıştır. Biz bunu yapmayacağız da terör örgütlerinin işini mi kolaylaştıracağız? Tabii ki terör örgütlerine karşı mücadelede her türlü enstrümanı kullanmak durumundayız" dedi.

"KATO DAĞI'NDAN HEREKOL'A KADAR EVLATLARIMIZ BÜYÜK BİR MÜCADELE ORTAYA KOYUYORLAR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Her dakikası bir destan olan 200 yıla yakın bu köklü maziden aldığımız güç ve ilham ile Jandarma Teşkilatımızın suç ve suçlu ile aziz vatanımıza uzanan ellerle mücadelesi her alanda artarak ilk günkü azim ve kararlılıkla devam etmektedir. Devletimizin gücü ve istikrarının artışına paralel olarak teknik donanım, personel, hareket kabiliyeti ve modernleşme anlamında her gün daha da gelişen Jandarma Teşkilatımız terörden asayişe, uyuşturucudan trafik denetimlerine kadar devletimizin bekası, vatandaşımızın huzuru ve güveninin temini için ülkemizin her noktasında görev yapmaktadır. Mazimizden, aziz milletimizden aldığımız güç ve ilham ile inşallah jandarmamız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla milletimizin hizmetinde ve her türlü kötülüğe karşı mücadele halinde olacaktır. Sadece muvazzaf ve emeklilerden değil, şehitlerden de müteşekkil bir kurum olan jandarmamızın 178. yılını kutluyoruz. Şuanda Kato Dağı'ndan Herekol'a kadar her noktada evlatlarımız, sizin evlatlarınız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. 1915'te hangi anlayış içindeyseler bugün de bu toprakların hürriyeti, özgürlüğü, bağımsızlığı ve aynı zamanda kamu düzeninin devamı için aynı anlayışı sürdürüyorlar" dedi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ise yaptığı konuşmada, "Jandarmamız 1839 yılından günümüze Türkiye Cumhuriyeti'nin huzur ve güvenliğini sağlayan önemli yapı taşlarından birisi olarak güzel yurdumuzun her köşesinde devletin kudret ve adaletini, şefkat ve merhametini fedakarlıkla yerine getirmektedir. Tarihin her döneminde küresel ve bölgesel sorunların odağındaki böylesine kıymetli bir coğrafyada bulunan ülkemizin güvenliği, huzuru ve bekası için Jandarma Genel Komutanlığının başta teröristle mücadele olmak üzere kendisine tevdi edilen tüm görevleri Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarından aldığı yetiyle yerine getirmesi hayati önemdedir. Bu hassasiyetin bilincinde olan Jandarma Genel Komutanlığımız milli, kültürel ve ahlaki değerlere sahip, cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını seven, milletinin emrinde, vazifesini her şeyin üstünde tutan personeli ile bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkesinin bekası ve milletinin huzuru için kendisine tevdi edilecek her türlü görevi başarma kararlılığı içinde olacaktır" ifadelerini kullandı.


RSS Feed

RojavaHaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.