Denizin Asi Çocuğu Kazım Koyuncu Ölümünün 12.yılında Artvin'in Hopa İlçesi'ndek Mezarı Başında Anıldı..!


"Devrimi düşlüyorsan ona göre yaşarsın. Yürüyüşün farklı olur. Bakkala, manava başka türlü davranırsın. Bunun için sana kimse puan yazmaz tabii; ama anlarlar. Orada birisi farklı yürüyordur!"
Akciğer kanserinden dolayı 33 yaşında hayatını kaybeden Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu'nun Artvin'in Hopa İlçesi Yeşilköy Köyü'ndeki mezarı başında anma töreni düzenlendi.
Ölümünün 12. yılında yapılan anmaya annesi Hüsniye, ablası Canan, abisi Hüseyin Orhan ve kardeşi Niyazi Koyuncu, Halkevleri Hopa Şube Başkanı Kamil Ustabaş, Hopaspor'un 'Denizin Asi Çocukları' ve 'Şehrin Azizleri' taraftar grupları, dostları ve sevenleri katıldı. Saygı duruşu ile başlayan anma, Kazım Koyuncu ile ilgili duygu ve düşüncelere yer verilen konuşmalarla devam etti.
Kazım Koyuncu'yu, aramızdan ayrılışının 12. yılı dönümünde anmak için sevenleriyle, dostlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden sanatçının abisi Hüseyin Orhan Koyuncu, "İçimizdeki hüzün, burukluk her zaman var. Böyle özel zamanlarda daha duygusal oluyoruz. Onu anmak, sevenleriyle bir arada olmak bizi onore ediyor. İyi ki böyle bir insan aramızdan geçti, var oldu" dedi.
Kazım'ın düşünceleri, fikirleri, yaptığı ne varsa sevenleri sayesinde yaşatılacağını ifade eden Hüseyin Orhan Koyuncu, "Geriye güzel işler bıraktı, sevgi bıraktı. Sanatsal kişiliğinin yanı sıra yaptıklarıyla gençlere örnek olması bizi mutlu ediyor. Özellikle gençlere iyi bir miras bıraktı. Anma törenlerinde ailesi olarak ister istemez daha çok üzülüyoruz. Sevenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Onları burada görmek bizi mutlu ediyor. Herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Anmada söz alan köy sakinlerinden Hasan Bilgin de "Kazım dillerin zenginliği içerisinde türkülerini söylerdi. Türkülerinde insani değerler vardı, isyan vardı, direnme vardı. Doğa vardı, deredeki balık vardı, demokrasi vardı, devrimcilik vardı. Çünkü türküler hangi dilden olursa olsun hiçbir zaman hiçbir toplumu aldatmamıştır" diye kaydetti.

RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.