Gülmen ve Özakça’nın avukatından açıklama: Durumları kritik, her an kalp yetmezliği yaşayabilirler..!

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile mesleklerinden ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın başlattıkları açlık grevi eylemi 97. gününde.

23 Mayıs'tan bu yana tutuklulukları devam eden eğitimcilerin sağlık durumuna ilişkin yeni bilgileri eğitimcilerin avukatı Engin Gökoğlu paylaştı.

Gülmen görüşe tekerlekli sandalyeyle geldi

9 Haziran Cuma günü Sincan Cezaevi'nde Gülmen ve Özakça'yı ziyaret eden avukat Gökoğlu, Evrensel'e yaptığı açıklamada, Nuriye Gülmen'in artık tekerlekli sandalye ile görüşe geldiğini belirterek, Gülmen'in durumunun daha kritik olduğunu dile getirdi.

Gülmen'in B1 vitamini sıkıntısı çektiğini ve görüştüğü tarihte kendisine B1 vitamini verilmediğini kaydeden Gökoğlu, bu nedenle unutkanlığının arttığını ifade etti

Ayrıca Gülmen'le aynı koğuşta kalan ve ona refakat edenlere "slogan attıkları" gerekçesiyle hücre cezası verildiğini hatırlatan Gökoğlu, cezanın onaylanması durumunda Gülmen'in tek başına bırakılacağını vurguladı.

Gülmen'in hızla kilo kaybettiğini belirten Gökoğlu, Gülmen'in savunmasını hazırlamak için istediği kitaplara sınırlama getirildiği bilgisini de verdi.

Özakça'nın kilo kaybı sürüyor

Semih Özakça'nın şu an görüşe yürüyerek geldiğini ifade eden Gökoğlu, Gülmen kadar olmasa da Özakça'nın da kilo kaybının devam ettiğine dikkat çekti.

Özakça'nın B1 vitamini sorununu çözdüklerini belirten Gökoğlu, ikisinin de durumunun kritik olduğunu söyledi.

Kalp yetmezliği yaşayabilirler


Taleplerinin çok basit olduğunu belirten Gökoğlu, Gülmen ve Özakça'nın her an kalp yetmezliği yaşayabileceğini, bir an önce taleplerinin kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.