Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye yanıt! “Gülen’in kime teşekkür ettiği ortada”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 'Adalet Yürüyüşü'nün 8. gününe başlamadan önce yürüyüşü eleştirerek "Aman düşmeyin, yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya'ya kadar gidin, geri gelmeyin" diyen MHP lideri Bahçeli'ye yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adaletin olmadığı yerde insanın bir önemi yoktur. Bunu savunuyorsa sayın (MHP lideri Devlet) Bahçeli buyursun gelsin, savunmuyorsa demeçlerine devam etsin" dedi.
Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Ne Pensilvanya'ya gittim, ne konuştum, ne Pensilvanya bana teşekkür etti. Fethullah Gülen rahatsız olduğu zaman gazetelerde ilan var. Kime teşekkür ettiği var orada. Genel Başkan olarak sadece benim adım yok.

Ben bu ülkede adalet istiyorum, adalet istiyorum. Adaletin olduğu yerde devlet düzelir. Adaletin olmadığı yerde insanın bir önemi yoktur. Bunu savunuyorsa sayın Bahçeli buyursun gelsin, bu ülkede adaletsizlik olsun diyorsa demeç vermeye devam etsin."

Bahçeli dün Twitter hesabından şunları söylemişti:

Yürüyün yürümesine de, aman düşmeyin; yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya'ya kadar gidin, geri gelmeyin!


RSS Feed

RojavaHaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.