AKP FAŞİZMİ NURİYE VE SEMİH’E BOYUN EĞDİREMEDİKÇE ÇARESİZLEŞİYOR! ŞİMDİ DE HEDEF NURİYE VE SEMİH’İN AVUKATLARI!

Bugün "Star" ve "Sabah" gazetelerinde Nuriye ve Semih'in açlık grevini kararlılıkla sürdürmeleri ve kendi doktorlarının tıbbi yardımları dışında bir hekim dayatmasını kabul etmemeleri nedeniyle büromuz avukatı Selçuk KOZAĞAÇLI'nın hedef gösterildiği "haberler" okuduk.
Sabah Gazetesinin magazin muhabiri Sema Alim DALGIÇ imzalı "haberde" :

"Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın avukatları tarafından yönlendirildiği, terör örgütlerinin Gülmen ve Özakça'nın cezaevinde ölümünü amaçladığı, bu nedenle de bütün tıbbi müdahale taleplerini reddettikleri belirtiliyor.
Ve yine, "Avukat Selçuk Kozağaçlı'nın Gülmen ve Özakça'ya bütün tıbbi müdahale taleplerini reddedin mesajlarını ileten kişi olduğu tespit edildi. Gülmen ve Özakça, Yüksel Caddesi'nde eylem yaparken, avukat Kozağaçlı'nın bu kişiler ile çekilmiş fotoğrafları bulunuyor." şeklindeki iftira suçu, Star gazetesinde de isimsiz olarak tekrarlandı.

İçişleri Bakanlığı ve MİT aracılığıyla yaptırıldığı anlaşılan bu haberlerde, Avukat Selçuk Kozağaçlı'nın müvekkillerini hapishanede ziyaret etmesi, onları hukuki olarak bilgilendirmesi, her koşulda yanlarında olması ve direnişçilerin avukatlarına duydukları güven, 'örgütsel ilişki delilleri' olarak gösterilmiştir. Delil olarak gösterilen başka bir şey yoktur, olamaz da.

***

-Müvekkillerimizi yıldırmak için koyduğunuz o tecrit duvarlarının arkasında bir gün olsun yalnız bırakmayacağımızı tekrar ilan ediyoruz.

-Her türlü saldırınızı ve politikalarınızı, müvekkillerimize anlatmaya, hukuksuzluklarınızı teşhir etmeye devam edeceğimizi tekrar ilan ediyoruz.

-Ve evet biz avukat müvekkilin ötesinde onlarla can canan olduk olmaya da devam edeceğiz. Onlar bizim gözümüzün nuru, onlar için canımızı dişimize takmaya devam edeceğiz ve biliyoruz ki Nuriye ve Semih bize sonsuz güvenmeye devam edecek.

Büromuz avukatı Selçuk Kozağaçlı, 20 yıldır avukatlık yapan, ceza hukuku konusunda ustalaşmış, halka yönelik her saldırıda halkın safında durmuş, katledilenlerin, işkenceye maruz kalanların avukatlığını yapmış, devrimci mücadeleyi hukuk alanında sürdürmüş, onurlu bir hukukçu ve aydındır. Selçuk KOZAĞAÇLI'ya yönelik saldırılarınız hiçbir işe yaramaz.

Halkımıza, Nuriye ve Semih'e ve avukatları olarak bizlere çaresizlik içerisinde saldıranlara tavsiyemiz; bu işi daha fazla elinize yüzünüze bulaştırmadan Nuriye ve Semih başta olmak üzere direnen ve hukuksuzca işinden atılan tüm kamu emekçilerinin haklı taleplerini karşılayın. Adaletsizlik ve zulmünüze her geçen gün yeni halkalar ekleyerek halka karşı suçlarınızı büyütmeyin!

HALKIN ADALET MÜCADELESİNİ ENGELLEYEMEYECEKSİNİZ!

NURİYE VE SEMİH ONURUMUZDUR!

NURİYE ve SEMİH YALNIZ DEĞİLDİR!


HALKIN HUKUK BÜROSU


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.