Diyarbakır’da 3 kişi tutuklandı

Doktor Şemsettin Koç, emekli öğretmen Zühre Taş ile DTK Divan Üyesi Saliha Aydeniz dün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Tutuklanan isimler 3 gün önce gözaltına alınmıştı.

Diyarbakır'da 19 Temmuz günü sağlık çalışanlarına yönelik operasyonda gözaltına alınanlardan 3'ü tutuklandı. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) çalışanı Fırat Tursun, Diyarbakır Tabip Odası eski başkanlarından Dr. Selçuk Mızraklı, Dr. Şemsettin Koç ile Necdet İpekyüz, SES eski Diyarbakır Şubesi Başkanı Hülya Alökmen Uyanık, SES Diyarbakır Şubesi eski Başkanı ve DTK Divan üyesi Saliha Aydeniz, DTK Sağlık Komisyonu üyeleri Zühre Taş, Erdal Balsak ve öğretmen Sadrettin Kaya 3 gün önce gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan DTO eski Başkanı Dr. Şemsettin Koç, emekli öğretmen Zöhre Taş ile SES Diyarbakır Şubesi eski başkanı ve DTK Divan üyesi Saliha Aydeniz emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. Mahkemede ifadeleri alınan Koç, Taş ve Aydeniz "örgüt üyesi" oldukları iddiasıyla tutuklandı.


RSS Feed

RojavaHaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.