Erdoğandan İşçi Düşmanı İtiraf: OHAL sayesinde grevlere izin vermiyoruz!

Adalet Yürüyüşü ve Mitingi ile gündemi belirleme tekelini yitiren Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle açıklamalarına başladı.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin düzenlediği toplantıda kürsüye çıkan Erdoğan, konuşmasının büyük kısmını OHAL'i savunmaya ayırdı.

"Türkiye, anlatıldığı gibi basın ve düşünce özgürlüğünün olmadığı bir ülke değildir" diyen Erdoğan, konuşmasının devamında her anlamda bir OHAL savunusu yaptı:

İşte Ankara'dan İstanbul'a yürüdüler. Kimin güvencesinde? Hükümetimizin sağladığı güvence sayesinde. Kimse bize 'Ülkede güvenlik yok' diyemez. OHAL'e tutulmuşlar. OHAL olmasaydı bu kadar rahat yürüyemezdiniz.

Milletin verdiği yetkiyle OHAL'i iş dünyamız daha rahat çalışsın diye yapıyoruz. İş dünyasında herhangi bir sıkıntınız, aksamanız var mı? Biz göreve geldiğimizde OHAL vardı. Şimdi grev tehdidi olan yere OHAL'den istifade izin vermiyoruz. Bunun için kullanıyoruz OHAL'i.


'OHAL ne zaman bitecek' diye soruyorlar. Bu iş tamamen bittiğinde sona erecek. Almanya birleştiğinde 500 bin kişiyi kamudan çıkardı. Kimse sordu mu? Eğitim, iş dünyası, aklınıza ne geliyorsa onların huzuru, koruması için OHAL var.


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.