Gülmen ve Özakça için Ankara’ya yürüyen Adem Kızılçay gözaltına alındı..!

10 Ekim Ankara katliamında kardeşini kaybeden 57 yaşındaki Adem Kızılçay, işlerine geri dönme talebiyle açık grevine başlayan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça ve KHK'lar ile işlerinden ihraç edilenler için "adalet" talebiyle İzmir'den Ankara'ya tek kişilik yürüyüş başlatmıştı.

, Kızılçay bugün Ankara şehir merkezine 30 kilometre kala Yapracık'ta gözaltına alındı. Kızılçay, Ankara il sınırını geçtikten sonra sürekli olarak sivil polisler tarafından takip edildiğini bildirmişti. Kızılçay'ın Etimesgut Jandarma Karakolu'nda olduğu, ifadesi için savcının talimatının beklediği öğrenildi.


Yürüyüşüne başlarken "Ankara'ya vardığımda Nuriye ve Semih ile görüşme talebinde bulunacağım. Yüksel Caddesi'ne daha önce destek amacıyla gelmiştim. O çocukların kararlılığını gözlerinde hissetmiştim. Orada gördüğümde gerek oturma eylemini gerek açlık grevini sürdüreceklerini anlamıştım çünkü çok haklılar" açıklamasında bulunan Kızılçay, 8 Temmuz Cumartesi günü Yüksel Caddesi'ne ulaşmayı planlıyordu.


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.