halkinbirligigncelhaber.blogspot.nl

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yaptığı konuşmada sarf ettiği "Biz, 15 Temmuz gecesi 250 kahramanı toprağa verdik, karşılığında 50 milyonluk Türkiye'nin istikbalini kurtardık" sözlerinin yankıları sürüyor. Erdoğan'ın sözleri bu kez Meclis Genel Kurulu'nda gündem oldu.
'50 milyon kimlerdir'
Erdoğan'ın sözlerini "büyük bir sorumsuzluk" diye nitelendiren CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı şunları söyledi: "Musibetler milletimizi birleştirir. Darbe teşebbüsünde de milletimiz tek vücut olmuştur. Ancak, 80 milyonluk Türkiye'de 30 milyon insanı yok saymak ve milleti bölmek vatanın birliğine ve bütünlüğüne alenen yapılmış bir saldırıdır. Cumhurbaşkanı'nın andığı 50 milyon kimlerdir? AKP ve MHP'ye oy verenlerin ve ailelerinin toplamı mıdır? Eğer böyleyse bu konuşmayla bölücülük yapılmış olmaz mı?" dedi.
'Sehven söylenmiş bir 50 milyondur'
Atıcı'nın sözlerine Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı cevap verdi. Bostancı, "Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız her vesileyle 80 milyonun birliğini ve kardeşliğini ifade ediyor. Bu, kayıtlarda son derece açık" dedi.
CHP milletvekillerinin "Kayıtlara bakın 50 milyon diyor" tepkisi üzerine Bostancı, "Sehven söylenmiş bir "50 milyon"dur, altında çapanoğlu aramanın manası yoktur" yanıtını verdi.
Bostancı'nın ardından tekrar söz alan CHP'li Atıcı, "Ben de bunun bir dil sürçmesi olduğuna inanmak istiyorum, umarım bir dil sürçmesidir" dedi.

RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.