HDP Sözcüsü Osman Baydemir: 15 Temmuz'un yıldönümünde yayımlanan KHK ile belediyelere AKP/Saray darbesi yapıldı..!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü ve Urfa Milletvekili Osman Baydemir, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde AKP/Saray iktidarının belediye çalışanlarını KHK ile ihraç edilmesine ilişkin açıklama yaptı. Baydemir, "Cunta kalkışmasının yıldönümünde, iktidarın halk iradesi ile seçilmiş olan belediyelere darbesini bir kez daha kınıyoruz" dedi.

SON KHK İLE BELEDİYE ÇALIŞANLARI HEDEFLENDİ

Son KHK ile belediyelerdeki kamu emekçilerinin hedeflendiğini altını çizen Baydemir, "Diyarbakır, Van, Mardin ve Urfa Büyükşehir Belediyelerinden; Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Iğdır, Kars, Mersin Akdeniz, Muş, Siirt, Dersim Belediyelerinden toplamda yüzlerce emekçi herhangi bir yargı kararı ve hükmü olmaksızın işlerinden atılmışlardır" diye kaydetti.

15 Temmuz darbe girişiminin siyasal ayağının üstünü örten AKP iktidarının algı operasyonlarının sürdüğünü ifade eden Baydemir, "15 Temmuz'u 'Allah'ın lütfu' olarak değerlendirmiş olan Erdoğan-AKP iktidarı ne yaparsa yapsın, hangi zulmü uygularsa uygulasın, gerçeklerin üstünü örtemeyecektir" diye belirtti.

'SEÇİLMİŞLER GÖREVLERİNE, ÇALIŞANLAR İŞYERİNE DÖNECEKTİR'


'Ne istedilerse verdik' sözünü etmiş olan AKP iktidanının başı, her türlü insan hak ve özgürlüklerini, demokratik hukuk ilkelerini çiğneyerek attığı bu adımların hesabını hem toplum vicdanında hem de hukuk önünde vereceğinin altını çizen Baydemir, "Belediye eşbaşkanlarını, meclis üyelerini, halkın siyasal temsilcilerini, demokratik siyaset alanında faaliyet sürdürenleri tutuklayarak; emekçileri işten atarak halkın iradesini teslim alamayacaktır. Bu zulmün ve baskının cevabı yine halk tarafından siyaset alanında verilecektir. Bu baskı ve zulüm bir gün bitecek, seçilmişler görevlerine, çalışanlar da işlerine döneceklerdir" dedi.


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.