HDP ve Demirtaş'tan 'Adalet Yürüyüşü' açıklaması..!

Daha önce yürüyüşe katılacağını açıklayan HDP'den yapılan yeni açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Eş Genel Başkanımız Serpil Kemalbay, Eş Genel Başkan Yardımcılarımız Saruhan Oluç, Sezai Temelli, MYK üyelerimiz Beyza Üstün, Murat Mıhçı, Grup Başkanvekilimiz Ahmet Yıldırım, milletvekillerimiz Celal Doğan, Erol Dora, Ertuğrul Kürkçü, Feleknas Uca, Mithat Sancar ve Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanımız Ahmet Türk; yarın (3 Temmuz Pazartesi) Adalet Yürüyüşüne destek ziyaretinde bulunacaklardır. Heyetimiz saat 14:00'te Kandıra Cezaevi önünde açıklama yapacaktır."

DEMİRTAŞ'TAN DA AÇIKLAMA GELDİ

HDP Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım ise tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin açıklamasını aktardı. Gazete Duvar'dan Özlem Akarsu Çelik'e konuşan HDP'li Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:


"Selahattin Bey meselenin Edirne'ye yürüme meselesi olmadığını, yürüyüşün tüm muhalif kesimleri buluşturmayı hedeflemesi gerektiğini söyledi. Meselenin kendisinin tutukluluk hali ve mağduriyetinin ortadan kaldırılmasının ötesinde bir 'adalet ihtiyacı' olduğunu ifade ediyor ve bunun için yürüyüşün sözde değil pratikte de herkes için adalet sağlamaya evrilmesini önemsediğini belirtiyor. Selahattin Bey, toplumsal dinamiklerin bir arada ülkeyi düzlüğe çıkarma çabasının önemli olduğunu, muğlak söylemlerin ötesine geçilmesi ve toplumsal muhalefetin süreklileştirilmesi gerekliliğine işaret ediyor."


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.