İsrail polislerinin yaralıları bile gözaltına aldığı ortaya çıktı

İsrail güvenlik güçlerinin Filistinli Müslümanlara sert müdahalesi devam ederken, polislerin yaralıları bile gözaltına aldığı ortaya çıktı.

Dünyaca kusal mekan olarak kabul edilen Mescid-i Aksa'daki ihlalleri protesto etmek isteyen Filistinli gruba İsrail askerlerinin müdahalesi yine çok sert oldu. Batı Şeria'da müdahaleden çok bir saldırıyı andıran olaylarda 3 Filistinli yaralandı.Batı Şeria'da, İsrail askerlerinin bir grup Filistinli göstericiye müdahale etmesi sonucunda 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail vahşeti! Filistinlilere bunu bile yapmışlar

 

Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yer alan habere göre, İsrail askerleri, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri protesto etmek üzere Kudüs'ün kuzeyindeki Kalendiya Mülteci Kampı'ndan yola çıkan yüzlerce Filistinliye müdahale etti.

 

İsrail vahşeti! Filistinlilere bunu bile yapmışlar

 

Filistin Kızılayından yapılan açıklamada ise vücudunun çeşitli yerlerine plastik mermi isabet etmesi nedeniyle 3 Filistinlinin yaralandığı, 6 Filistinlinin ise göz yaşartıcı gazdan etkilendiği belirtildi.

 

İsrail vahşeti! Filistinlilere bunu bile yapmışlar

 

Öte yandan, Filistin Kızılayının bir başka açıklamasında, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Ağvar bölgesinde, İsrail askerlerinin yaraladığı bir Filistinlinin, askerlerin hastaneye kaldırılmasını reddetmesi üzere sağlık ekipleri tarafından olay yerinde tedavi edildiği belirtilerek, bu kişinin tedavinin ardından gözaltına alındığı ifade edildi.

 

İsrail vahşeti! Filistinlilere bunu bile yapmışlar

 

 

AA muhabirine açıklama yapan Filistin yönetiminde Ağvar bölgesinden sorumlu Mutaz Bişarat, gözaltına alınan Filistinlinin Hikmet Cevdet Said Hamid (27) olduğunu ve ayağından yaralandığını söyledi. İsrail'in Mescid-i Aksa'nın Aslanlı Kapısı (El-Esbat) karşısına güvenlik kameraları yerleştirmeye başladığı bildirilmişti.

 

İsrail vahşeti! Filistinlilere bunu bile yapmışlar

 

İsrail'de yayın yapan Kanal 2 televizyonunun haberine göre, İsrail tarafından Aksa kapılarına yerleştirilen metal arama dedektörleri nedeniyle yaşanan gerginliğin ardından İsrail polisi, bu geceden itibaren metal arama dedektörlerini kaldırma kararı almıştı.

İsrail vahşeti! Filistinlilere bunu bile yapmışlar

İsrail'in bunun yerine Aksa'nın kapılarına el dedektörleriyle arama yapacak polis güçleri yerleştireceği öne sürülen haberde, Kudüs Emniyet Müdürü Yoram Ha-Levy ve Kudüs Belediye Başkanı Nir Berekat'ın bu adıma destek verdiği de aktarıldı.


RSS Feed

RojavaHaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.