Kilis’te Askeri Alanda Yangın! Mühimmatlar Patladı

Kilis'te, askerlerin kaldığı üs bölgesinde bilinmeyen bir nedenle konteynerlerde çıkan yangın nedeniyle mühimmatlar patladı. Çıkan yangında 10 asker hafif şekilde dumandan etkilendi.

Kilis-Gaziantep karayolu 15'inci kilometresinde Organize Sanayi Bölgesi'00ne 2 kilometre mesafedeki geçici konteyner kentte kalan askerlerin barındığı konteynerlerde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangın nedeniyle askerlere ait mühimmatlar patlamaya başladı. Kilis-Gaziantep karayolu trafiğe kapatıldı. Olay yerine çok sayıda ambulans, arama kurtarma ekipleri, itfaiye ekipleri sevk edildi.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Patlamalar nedeniyle itfaiye ekipleri yangına bir süre müdahale edemedi. Yükselen dumanlar, Kilis kent merkezinden dahi görülürken, patlama seslerinin de kent merkezine kadar geldiği ifade edildi. Kilis-Gaziantep karayolu ise saat 04:00'ten bu yana kapalı.

Yangın sabah 08.30 sıralarında patlamaların durmasıyla yukarıdan yapılan müdahalelerle söndürüldü.

10 ASKER DUMANDAN ETKİLENDİ

Kilis Valiliği, askeri birliğin barınma merkezinde çıkan yangında 10 askerin hafif derecede dumandan etkilendiğini duyurdu. Yangının rüzgarın etkisiyle büyüdüğüne değinilen açıklamada şöyle denildi: "Kilis-Gaziantep karayolunun 15 inci kilometresinde askeri birliğin barınma merkezinde yangın çıkmış, yangın rüzgarın etkisi ile mühimmatın bulunduğu depoya sıçrayarak patlamaya ve yangının büyümesine yol açmıştır. Herhangi bir can kaybı bulunmamaktadır. Dumandan hafif derecede etkilenen 10 askerimiz Kilis Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup, Kilis ve Gaziantep itfaiye ekiplerince söndürme ve soğutma çalışmalarına başlanmıştır."

İşte olay yerinden kareler:
RSS Feed

RojavaHaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.