Nuriye ve Semih İçin Dayanışma Platformu: Talepleri için Ankara’da olacağız..!

Siyasi parti, demokratik kitle örgütleri, sağlık ve hukuk örgütlerinin de bulunduğu 43 kurumdan oluşan Nuriye ve Semih İçin Dayanışma Platformu Gülmen ve Özakça'yla dayanışma için 23 Temmuz'da Ankara'da olacağını duyurdu.

Mengüç: "Geri dönüşü mümkün olmayan bir süreçteyiz"

İstanbul Tabipler Odası Genel Sekreteri Samet Mengüç, Gülmen ve Özakça'nın sağlık durumlarının gittikçe kötüleştiğine dikkat çekerken sağlık durumlarına ilişkin ellerinde somut bir bilgi olmadığını belirtti. Mengüç, Gülmen ve Özakça'nın açlık grevinin sinir sistemlerinde ciddi yıkımların oluştuğu evrede olduğunu belirtti "Geri dönüşü mümkün olmayan bir süreçteyiz" dedi.

"Hak arama mücadelesine engel olmak için tutuklandılar"

Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Barkın Timtik ise Gülmen ve Özakça'nın hukuksuz bir şekilde tutuklandığını, tutuklama amacının ise eylemcilerin hak arama mücadelesine engel olmak için olduğunu vurguladı.


KHK ile kamudaki görevinden ihraç edilen Bakırköy KESK eylemcilerinden Öğretmen Nursel Tanrıverdi ise 55 emekçinin OHAL ve KHK'ler nedeniyle intihar ettiğini hatırlattı. Yaşatılmakta olan adaletsizliğe dur demek için bir arada olduklarının altını çizen Tanrıverdi "Nuriye ve Semih'in seslerine ses olmak, taleplerinin kabul edilmesi ve serbest bırakılmalarını sağlamak için mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.