SANATÇILARDAN ERDOĞAN’A: DEMİRTAŞ MİLYONLARIN ONURU VE İRADESİDİR..!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G-20 Zirvesi sonrası yaptığı konuşmada tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a 'terörist' demesine tepkiler yükseliyor. Erdoğan'a bir tepki de sanatçılardan geldi.

Türkiye'de ve yurt dışında yaşayan 26 sanatçı, kısa bir video yayınlayarak Erdoğan'ın 'terörist' söylemine yanıt verdi.

Videoda, Hozan Kawa, Farqîn Azad, Bülent Turan, Hozan Canê, Azad Bedran, Pınar Aydınlar, Hasan Tercan, Ali Baran, Erol Berxwedan, Özlem Bağlayan, Çetin Zilan, Firat Med, Kewê, Azad Amede, İhsan Xelikan, Aram Serhad, Ferman Patîev, Serdar, Amed, Kawa Urmiye, Adil Botan, Xanemîr, Berbang, Hasan Ali, Koma Zelal, Hozan Aydın gibi santçılar yer alıyor.

Sanatçıların videodaki mesajları ise şöyle:

Hozan Kawa: Sayın Selahattin Demirtaş bir terörist değildir. Milyonların yüreğinde ve kalbinde yer edinmiş aynı zamanda milyonların iradesini temsil eden onurlu bir başkandır.

Farqîn Azad: Selahattin Demirtaş halkın iradesidir. Halkların sesi ve iradesidir. Barış, adalet ve özgürlüğün temsilidir.

Azad Bedran: Selahattin Demir terörist değildir. Milyonların ve bizim irademizdir.

Pınar Aydınlar: Selahattin Demirtaş milyonların iradesidir. Hiçbir şekilde onun mücadelesini kimse gölgeleyemez. Buradan bir kez daha beyan ediyoruz ki Demirtaş onurumuzdur ve sonuna kadar yanındayız. Ali Baran: 6 milyon oy alan adam terörist ise bu 6 milyon değil 40 milyon Kürt'ü terörist ilan etmek demektir. Selahattin kalbimizdedir.

Erol Berxwedan: Sayın Demirtaş terörist değildir. 6 milyon insanın onuru ve iradesidir.

Özlem Bağlayan: G20 zirvesinde Selahattin Demirtaş'ın adının zikir edilmesi ondan ne kadar korkulduğunun göstergesidir. Neymiş demek ki bir Selahattin Demirtaş dünyaya bedelmiş.

Hasan Tercan: Demirtaş Kürt halkının iradesidir ve halkların umududur.

Hozan Canê: 6 milyon insanın iradesine 'terörist' diyen bir zihniyeti şiddetle kınıyoruz. Baskı ve şiddetler gün geçtikçe Kürt halkının iradesini ve mücadelesini güçlendiriyor.

Çetin Zilan: Şayet terörist arıyorsanız, terörist Roboski'de, Cizre'de, Sur'da ve Nusaybin'de insanları diri diri yakarak ve ezerek katledenlerdir.

Adil Botan: Terörist Şırnak, Cizre, Sur ve Nusaybin'i yıkanlardır. Terörist Roboski'nin hesabını vermeyenlerdir.
RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.