SÖZ KONUSU KÜRDÜN HAKKI OLUNCA İSLAM KARDEŞLİĞİ TUZLA BUZ!

Kürdistan'ın bu kadar uzun süre sömürge altında kalması ve sömürgecilerin Kürdistan'ın ezilen halkı üzerindeki rolünü güçlü kılan pek çok sebep vardır. Ancak bu sebeplerin en güçlüsü kuşkusuz İslam'dır.

Hasan Işık / Yazarın diğer yazıları için tıklayınız

İslam'ın Kürdistan üzerinde kasıp kavurucu bir rolü vardır. Coğrafyamızda İslam Kürt tarihini ve Kürdistan kültürünü yok edici bir misyon yüklenmiştir.

Kürdistan'ı sömüren bütün güçlerin en büyük dayanağı din kardeşliğidir. Ancak Kürtler hiçbir zaman yaşadığımız coğrafyada bu kardeşliği görememiştir.

Öyle ki Halepçe Katliamından hemen sonra toplanan İslam konferansında hiçbir İslam devleti bırakın SADDAM Hüseyin'i kınamayı adeta tebrik etmişlerdir. Bu açıdan Kürdistan'ın durumu Filistin'den daha trajiktir.

Filistin tek bir devlet olan İsrail tarafından sömürülürken Kürdistan dört devlet tarafından sömürülmektedir. Bununla beraber tüm Müslüman ülkeler Filistin'e ellerinden gelen tüm yardımı yaparken Kürdistan'da ise durum tam tersidir.

İşte bu durum bile Kürdistan'a en büyük zararı İslam'ın verdiğini gösteriyor.

Ortadoğu'daki duruma baktığımızda bütün radikal İslamcıların hedefinin Kürtler olması bunu kanıtlayan en güncel örnektir. Hiçbir haklı tarafı olmayan Kürdistan sömürgecileri Kürtler arasındaki ayrıştırmayı da İslam adı altında güçlendirmektedir. Katar-Suudi Arabistan-Türkiye gibi Sünni İslamcıların IŞİD'i, Şii İran'ın Haşd-i Şabi'yi Kürtlerin üstüne saldırtmasının başka bir açıklaması olamaz.

Ortadoğu'daki son tablo artık Kürtlerin bu yalanı daha fazla dinlemeye tahammüllerinin kalmadığını göstermekte. Rojava'daki uluslararası ittifaklar ve gerçekleşecek bağımsızlık referandumu bütün İslam coğrafyasını endişelendirmekte. Öyle ki yıllarca Rusya'ya karşı NATO jandarması olan Müslüman ülkeler bugün Kürtleri Amerikancı olmakla suçlayacak kadar acze düşmüşlerdir.

Bugün Türkiye en muhafazakar iktidar tarafından yönetilmektedir. Ancak Kürtler otuzlu yıllardan sonra en büyük yıkım ve acıları bu dönemde görmüşlerdir. Artık Arap yağmacılığıyla Türk barbarlığının altına gizlendiği bu din kardeşliğinden hiçbir fayda gelmeyeceğini Kürtler çok iyi görmüştür.

Kürtler toprağa düşen binlerce çocuğuna verdiği sözü tutmak, dedelerinin rüyalarını gerçekleştirmek için yürümelidir.

RSS Feed

rojnameyanewroz.net

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.