Suriyeli kadını öldüren iki erkek tutuklandı..!

Suriyeli 9 aylık kadın hamile kadın ile 11 aylık oğlunu öldüren Birol K. ile Cemal B. emniyetteki sorgularının ardından 7 Temmuz'da Kaynarca Adliyesi'ne sevk edilirken, yaklaşık 300 kişi adliyenin önünde toplandı. Kalabalık 'İdam' sloganları atarken polis ve jandarma ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı, adliye bahçesine girenlere müdahale etti.

Jandarma ateş açtı

Adliyenin demir bahçe kapısını zorlayanlara polis cop kullanarak engel olmaya çalıştı. Kalabalık direnmeyi ve kapıyı zorlamayı sürdürünce, jandarma havaya uyarı ateşi açtı. Bunun üzerine kapıyı zorlamayı bırakan kalabalık, adliye önünde beklemeyi sürdürdü.

Kaynarca Kaymakamlığı'na vekalet eden Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, adliye önüne gelerek kalabalığa sakin olmaları uyarısında bulundu. Kaymakam Çiçekli'nin konuşmasının ardından kalabalık sakinleşti. Şüphelilerden evli bir çocuk babası Birol K.'nın Suriyeli ailenin oturduğu dairenin üst katında oturduğu, Cemal B.'nin ise bekar olduğu belirtildi. Birol K. ve Cemal B.'nin, Halid Al-Rahmun ile aynı tavuk kesimhanesinde çalıştıkları, birkaç gün önce aralarında kimin daha fazla çalıştığı konusunda tartışma çıktığı kaydedildi.

Zanlılar tutuklandı

Zanlılar sorgularında cinayeti itiraf etti. Halid Al-Rahmun'la tartışan 2 zanlı, Suriyeli işçi fabrikada mesaideyken evine gitti. Zanlılar kapıyı levyeyle açtı, 19 yaşındaki Emani Al-Rahmun ve 10 aylık oğlunu kaçırıp 20 kilometre uzaktaki ormana götürdü. İki Zanlı, Suriyeli kadın ile bebeğini taşla darp ederek öldürdüklerini anlattı.

Suriyeli sığınmacılara karşı şoven saldırganlık tırmanırken son bir saldırı haberi de Sakarya Kaynarca'dan geldi. Aynı fabrikada çalıştıkları Suriyeli bir sığınmacının evine zorla giren B.K. ve C.K. evde bulunan hamile kadını ve çocuğunu kaçırdı. Hamile kadına tecavüz eden saldırganlar daha sonra kadını ve bebeğini vahşice öldürdü.

Sakarya'da ırkçı vahşet: Suriyeli kadını ve bebeğini öldürdüler..!

Suriyeli sığınmacılara yönelik saldırganlık, hükümetin "Suç işleyen [Suriyeli]kendini sınır dışında bulur" gibi sığınmacıları saldırılara açık hale getiren söylemlerinden de cesaret alarak tırmanıyor.

Türkiye'de yaşayan 3 milyon civarında Suriyeli sığınmacı, mülteci statüsü verilmediği için pek çok temel haktan mahrum ve saldırılara açık halde yaşıyor.

Sakarya'da vahşet

Hürriyet'in haberine göre Kaynarca'da, ormanda cesetleri bulunan Suriyeli 9 aylık hamile Emani Arrahman ile 10 aylık çocuğunun öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada B.K. ve C.K. yakalandı. Gözaltına alınan B.K. ve C.K.'nın vahşice öldürülen Arrahman'ın eşi ile birlikte aynı tavuk fabrikasında çalıştıkları tespit edildi.

Şüpheliler B.K. ve C.K.'nın birkaç gün önce tartıştıkları mesai arkadaşlarının fabrikada çalıştığı sırada evinin kapısını gece saatlerinde levye ile açarak karısını ve çocuğunu kaçırdıkları belirlendi. Şüphelilerin ormanlık alanda tecavüz ettikleri Emani Arrahman'ı başına taşla vurarak öldürdükten sonra küçük oğlunu ise boğarak öldürdükleri ortaya çıktı. B.K. ve C.K. suçlarını itiraf ederken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bu arada vahşi olay yaşanmasaydı 9 aylık hamile Emani Arrahman'ın bugün (Cuma) doğum için hastaneye götürüleceği öğrenildi.
RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.