Tecavüz ve Tacizcilerin Ezici Çoğunluğu Neden Dini Bütün..!

Gerek Türkiye de ve gerekse de İslam ülkeleri ve buralardan gelenlerin kadınlara ve çocuklara yönelik taciz ve tecavüz vakaların da ilk sırada yer aldıkları biliniyor. İslam dininde 9 yaşında kız çocuklarıyla nikah yapmak doğal görülüyor. Yine daha küçük yaşlarda dine göre hemen herşey gibi cinsellikte tabu olarak görülüyor. Kadınlarda uzak bir ortamda yada erkek egemen değer yargılarına göre yetiştirilen ve kadının erkeğin cinsel kölesi olarak gören gösteren İslam dini eğitimden geçenler ortamı bulduklarında kendinden zayıf olarak gördükleri kadınlara ve çocuklara tecavüz yapmaktan geri durmuyorlar. Taciz ve tecavüz olaylarına karışanların profillerine bakıldığında din adam,din öğretmeni, imam hatipli, dini vakıflar, Kuran kurslarında öğretmenlik yapanlar yada dini eğitimden geçenler olduğu netçe görülmektedir. Buradan hareket ettiğimizde iddia edildiği gibi toplumun dincileşmesi ahlaki değerleri yükseltip taciz ve tecavüz olaylarını aşağıya çekemediği gibi, dahada artırdığını ve doğal bir hal aldığını gösteriyor. Din toplumu orta-çağ karanlığına ittikçe,ahlaki çöküntü derinleşmekte ve değerler çözülmektedir.

Sakarya'da Suriyeli kadını ve 11 aylık oğlunu vahşice katleden 2 zanlının dini bütün olması gözleri birkez daha bu soruna yönelti. Katil zanlısı Birol K.'nın ifadesine bakmak bile dincilerin nasıl bir ahlaki değerlere sahip olduğunu gösteriyor. Katil Birol K.'nın Suriyeli kadının kocasına "eşinden boşan. Onunla ben evleneceğim"demeside bunu gösteriyor. .

İşte Habertürk'ten Müslüm Sarıyar, Uzay Kesmen ve Ramiz Kaan Oktar'ın haberine göre,katil zanlılarının tüyleri diken diken eden o ifadelerinden başlıklar;

"Eşinden boşan, onunla ben evleneceğim. Sana bir miktar da para veririm"

Halid Al-Rahmun, zanlılar Birol K. ve Cemal B. ile aynı apartmanda oturuyordu. Geçtiğimiz çarşamba üçü arasında tartışma çıktı. Birol K., Al Rahmun'a "Eşinden boşan, onunla ben evleneceğim. Sana bir miktar da para veririm" dedi, işyeri sahibine ise tartışmanın çıkış sebebini "Al-Rahmun bizden daha çok çalışıyor" diye anlattı. Birol K., tartışmalarına rağmen Al-Rahmun ve Cemal B.'yi perşembe gece vardiyasına kendi otomobiliyle götürdü. Birol K. ile Cemal B., gece 03.00'te gittikleri işten izin almadan saat 03.15'te ayrılıp Al-Rahmun'un evine gitti.

10 aylık bebeği ağladığı için evde boğarak öldürmüş

İkili, levyeyle zorlayarak kapısını açtıkları eve girip Mefta Emani'yi bayılttı. 10 aylık bebek Halaf'ı ise ağladığı için boğarak öldürdü.

Baygın kadına tecavüz edip başını taşla ezdi

Bebeği ve battaniyeye sardıkları kadını ormanlık alana götüren iki zanlı, Mefta Emani'ye tecavüz edip, ardından başını taşla ezerek öldürdü ve iki cesedi de ormanlık alana atıp kaçtı.

Suriyeli koca kapının zorlandığını farkedince polis başvurdu

Al Rahmun saat 07.00'de eşini doğum için doktor kontrolüne götürmek üzere eve geldi ancak evin kapısının zorlandığını fark etti. Polise başvurup, Birol K. ve Cemal B.'nin kendisini "Sen göreceksin, hesabını soracağız" diye tehdit ettiğini söyledi.

İki zanlı bunun üzerine gözaltına alındı. Evli ve 15 aylık bir çocuk babası Birol K. ile bekâr Cemal B., anne ve bebeğini öldürdüklerini itiraf etti. Onların ifadeleriyle anne ile bebeğin cesetleri ormanlık alanda üstlerine çalı örtülmüş halde bulundu.

Kendilerini yakalatabileceğini düşünerek öldürmüşler

Emniyette ifade veren iki zanlı, Al-Rahmun'dan intikam almak istediklerini, Mefta Emani'yi kendilerini yakalatabileceği için öldürdüklerini söyledi. Cemal B.'nin daha önce de zihinsel engelli bir kadına cinsel saldırıdan cezaevinde yattığı ortaya çıktı. Cemal B., bu yüzden "Cezaevine tekrar dönmek istemiyorum" diyerek Birol K. ile birlikte kadını ve çocuğunu öldürdü.

"Bonzai içmiş gibiydi"

Cemal B.'nın yaşadığı Karaağaç Köyü'nün muhtarı Mehmet Elmacı, "Cemal'in arandığını öğrenince evine gittim, uyuyordu. Uyandırdım, 'Sen ne yapıyorsun evde?' diye sorduğumda 'Bugün izinliyim, çok kötüyüm' dedi. Sanki bonzai içmiş gibiydi. Birol ise evlenmeden önce ormanda engelli bir kadına cinsel istismarla suçlanmış ve tutuklanıp 5-6 yıl cezaevinde yatmıştı" diye konuştu.

Halid Al-Rahmun, taziyeye gelenlere Birol K.'nın eşi Mefta Emani'yi takip ve taciz ettiğini, bu nedenle polise şikâyetçi olmaya hazırlandıklarını söyledi.
RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.