“NURİYE-SEMİH YAŞASIN” PANKARTI AÇAN BEŞİKTAŞ TARAFTARI TUTUKLANDI..!

'Nuriye-Semih'e sahip çıkmak yasak ve tutuklanma nedeni olurken, sahaya bıçak atmak serbest..!

Beşiktaş-Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa maçında OHAL döneminde çıkarılan KHK ile mesleklerinden ihraç edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için "Nuriye-Semih yaşasın" pankartı açan 17 Beşiktaş taraftarı hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Bunlardan ilk gözaltına alınan Volkan Çalışkan tutuklandı. Süper Kupa final maçında sahaya bıçak atan T.P. gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Beşiktaş taraftar gruplarından Beleştepe, konuya ilişkin Facebook sayfasında yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

'Konyaspor maçında #NuriyeSemihYaşasın dedikleri için haklarında yakalama kararı çıkartılan 17 arkadaşımızdan biri Volkan Çalışkan bugün gözaltına alınmış ve tutuklanarak Sincan cezaevine gönderilmiştir

Çalışkan'ın arkadaşları "Vicdan yargılanamaz, insanlar ölmesin demek suç olamaz, hepimiz tek yüreğiz ve haykırıyoruz "kimse ölmesin, yaşasın hayat". Dostlar lütfen bu süreçte yanımızda olun, birlikte ses verelim bu hukuksuzluğa" açıklamasında bulundu. Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finalinde 'Nuriye Semih yaşasın' yazılı pankartı açtıkları iddiasıyla Beşiktaş'ın Beleştepe taraftar grubundan 17 taraftar hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Samsun Başsavcılığının açıklamasında tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve eğitimci Semih Özakça, 'DHKP-C militanı' ilan edilmişti. Başsavcılık, yaptığı açıklamada, "Tribünlerde yasa dışı DHKP-C silahlı terör örgütü ve bu örgüt militanlarının pankartını açtıkları tespit edilen 17 kişi hakkında 'terör örgütünün propagandasını yapmak' suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartılmıştır." ifadeleri yer almıştı.


Aynı maçta sahaya Kelebek olarak nitelendirilen bıçak attığı belirlenen T.P. gözaltına alınmış, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Daha önceden poliste suç kaydının bulunmadığı belirtilen T.P. hakkında, "Sporda Şiddetin Önlenmesine Dair" Kanun uyarınca işlem yapıldığı belirtilmişti.


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.