NURİYE’Yİ ÇARŞAFA SARDILAR, SEMİH’İ DARP EDİP KAYIŞLA BAĞLADILAR..!


Açlık grevinin 144'üncü gününde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, halen önceki gün gece hücrelerinden zorla çıkartılarak götürüldükleri Sincan İnfaz Kampüsü Hastanesi'nde tutuluyor. Gülmen ve Özakça, hastaneye kaldırıldıktan sonra avukatlarıyla görüştü.
Görüşmeye dair dihaber'e bilgi veren avukat Ebru Timtik, "Nuriye ve Semih hastaneye zorla götürüldü. Nuriye güçsüz ve zayıf durumda. Bu yüzden Nuriye'yi yatağındaki çarşafa sararak götürmüşler" dedi.
Semih Özakça'nın halen fiziki olarak direnebilecek gücü olduğunu belirten Timtik, "Semih'i de darp ederek ve kayışla bağlayarak hastaneye götürmüşler. Biz bu duruma ilişkin tutanak tuttuk ve gereken suç duyurularında bulunacağız" diye konuştu.
Rapora rağmen refakatçi almıyorlar
Timtik, Gülmen ve Özakça'nın tutulduğu hastanenin koşullarına dair "Nuriye ve Semih'in bulundukları yerde havalandırma yok. Küçük bir odada ayrı ayrı tutuluyorlar ve yalnızlar. 'Refakatçileri yanlarında olabilir, yalnız başına kalamazlar' diye rapor verildiği halde iki gündür yanlarında hiç kimse yok" diye aktardı.
'Nuriye ve Semih cezaevine geri dönmek istiyor'
Gülmen ve Özakça'nın açlık grevine devam edecekleri ve herhangi bir müdahaleyi kabul etmediklerinin altını çizen avukat Timtik, "Hastanede tutulmak istemiyorlar. Hastanenin psikolojik durumlarına elverişli olmadığını söylediler. Arkadaşlarıyla beraber kalmak istiyorlar" bilgisini verdi.


RSS Feed

halkinbirligigncelhaber

IFTTT
Blogger tarafından desteklenmektedir.